MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH PDF Drukuj Email
czwartek, 20 listopada 2014 21:30

Bożena Goraj i Ewa Jędrzejewska – nauczycielki bibliotekarki biblioteki szkolnej w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie corocznie włączają się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

W bieżącym roku szkolnym zorganizowały kolejną edycję konkursów czytelniczych: „Czytam, bo lubię, i tym się chlubię” – dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz „Mistrz pięknego czytania” – dla uczniów klas I-III gimnazjum.

 

Każda klasa, w drodze współzawodnictwa klasowego, wytypowała do udziału w konkursie własnych przedstawicieli. Ich zadaniem było przeczytanie przygotowanego wcześniej fragmentu prozy z ulubionej książki i oczarowanie słuchaczy. Przy ocenie komisja konkursowa brała pod uwagę poprawność czytania i stronę emocjonalną przekazu.

Zarówno w grupie uczniów szkoły podstawowej, jak i gimnazjum przyznane zostały po dwie równorzędne nagrody główne. Otrzymali je: Staniszewska Małgorzata – klasa IVa, Ciepielak Maciej – klasa VIc, Chrzanowski Jakub – klasa IC i Rzepka Bartłomiej – klasa IIIB. Pozostali uczestnicy dostali nagrody pocieszenia.

Podczas uroczystego podsumowania Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych dyrektor Barbara Janik powiedziała:
„Najważniejsze jest być dobrym i uczciwym człowiekiem, a nigdzie nie znajdziecie tak doskonałych wzorców, jak właśnie w książce. W dobie komputerów, Internetu i telefonów komórkowych, kiedy komunikacja zaczyna być mało werbalna, książka jest niezastąpiona. Bardzo się cieszę, że są organizowane takie konkursy i zawsze znajdzie się grupa osób, które chcą w nich brać udział. Czytajcie książki i zachęcajcie do tego innych. Wszystkim gratuluję, że znajdujecie czas, by zatrzymać się nad książką”.

Do udziału w przyszłorocznej edycji konkursów zapraszają

Ewa Jędrzejewska
Bożena Goraj