KIERMASZ ŚWIĄTECZNY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO I SZKOLNEGO KOŁA CARITAS PDF Drukuj Email
czwartek, 22 stycznia 2015 18:56

Dnia 18 grudnia 2014r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. E. Szylki w Ożarowie odbył się świąteczny kiermasz zorganizowany wspólnie przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Caritas.

Uczniowie zaprezentowali prace przygotowane na konkurs międzyklasowy  „Najładniejszy stroik Bożonarodzeniowy”. Jego celem było propagowanie tradycji świątecznych, integrowanie zespołów klasowych oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów. Pokłosiem konkursu była wystawa połączona z kiermaszem. Wygrała klasa IVa Szkoły Podstawowej, która pod opieką wychowawcy p. Doroty Buchalskiej przygotowała kilka pięknych stroików.

 

Wraz z wystawą stroików odbył się również kiermasz zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas, na którym można było zakupić własnoręcznie wykonane przez młodzież ozdoby.

Dochód uzyskany podczas wspólnego kiermaszu został w całości przekazany na cele charytatywne. Należy podkreślić, iż wszystkie zaprezentowane prace swoim charakterem nie tylko nawiązywały do świąt Bożego Narodzenia, ale również reprezentowały wysoki poziom artystyczny i były dowodem na duży wysiłek włożony w wykonanie każdej z nich. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

Organizatorzy serdecznie dziękują Dyrekcji naszej szkoły, nauczycielom, uczniom, wszystkim członkom Szkolnego Koła Caritas, którzy włączyli się w przygotowanie prac oraz przeprowadzenie kiermaszu.

Grażyna Granat
Milena Budkowska