My, uczniowie, książkom dziś obiecujemy… PDF Drukuj Email
niedziela, 03 maja 2015 21:10

 

Poznali już wszystkie litery, nauczyli się czytać. Nadszedł więc czas, by uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie stali się czytelnikami biblioteki szkolnej.

 


Odbyło się to w obecności: wicedyrektor Barbary Janik, Wandy Kołtunowicz – prezes Okręgu Świętokrzyskiego ZNP, przedstawicieli rodziców oraz wychowawców: Krystyny Słowik, Kingi Bąk, Doroty Rafałkowskiej, Moniki Wnuk i Jadwigi Lis.

Wszystkich bardzo, bardzo serdecznie powitały: Ewa Jędrzejewska i Bożena Goraj – nauczyciele bibliotekarze.

Dzieci obejrzały inscenizację „W krainie smerfów” w wykonaniu młodzieży z Koła Przyjaciół Biblioteki. Role smerfów zagrali: Michał Witek, Ewelina Bień, Agata Pęksa, Patrycja Starzomska, Agnieszka Płatek i Karolina Frączek. Wiedźmą Hogatą była Weronika Masternak, a czarownikiem Gargamelem – Kamil Gierada. Sądząc po reakcjach, pierwszoklasiści bawili się znakomicie i aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu.

Gotowi, by złożyć uroczyste ślubowanie, obiecali książkom, że będą je szanować. Na pamiątkę pasowania na czytelników biblioteki szkolnej każda z klas pierwszych otrzymała dyplom, który ma przypominać o tym wydarzeniu.

Mnóstwo ciepłych słów do pierwszaczków i występującej młodzieży skierowały Barbara Janik i Wanda Kołtunowicz.

Jeszcze tylko udział w lekcjach bibliotecznych i uczniowie klas pierwszych samodzielnie rozpoczną podróż po krainie książek. A w bibliotece szkolnej towarzyszyć im będą i służyć pomocą

Ewa Jędrzejewska
Bożena Goraj