PASMO WIELKICH SUKCESÓW PŁYWAKÓW PDF Drukuj Email
czwartek, 26 listopada 2015 21:03

 

Po wygranych w powiatowych zawodach pływackich awansowaliśmy do Finału Wojewódzkiego Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Zawodach Pływackich Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, które odbyły się 20.11.2015 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wszystkie drużyny sztafetowe z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie wystartowały w swoich kategoriach wiekowych, zajmując najwyższe lokaty w historii szkoły.

 

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej uzyskały wspaniałe VI miejsce na 10 drużyn, natomiast chłopcy ze Szkoły Podstawowej zajęli V miejsce na 11 drużyn z całego województwa.

Największym sukcesem mogą pochwalić się zawodniczki z Gimnazjum, które po zaciętej rywalizacji uzyskały IV wynik w województwie, pokonując 4 drużyny z innych miast. Nie gorsi byli chłopcy z Gimnazjum, którzy zajęli V miejsce na 7 drużyn.

Za wielkim sukcesem zawodników stoją nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie p. Renata Kołtunowicz–Kaczor i p. Artur Kaczor, którzy przygotowywali uczniów do zawodów w ramach zajęć SKS.

Finał Wojewódzkich Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Zawodach Pływackich Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych to wielki egzamin dla uczniów z naszej szkoły, zarówno dotyczący wyniku sportowego, a także przestrzegania zasad fair play i dobrego kibicowania.

Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej 8x25m.
1. Justyńska Zuzanna  
2. Słowik Emilia
3. Stępień Zuzanna    
4. Wójcik Maja  
5. Małecka Aleksandra 
6. Sobczyk Aleksandra 
7. Ślęzak Julia
8. Bukała Paulina
9. Jopek Aleksandra
10.  Heba Wiktoria

Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej 8x25m.
1. Jopek Jakub
2. Paczkowski Filip
3. Kalita Piotr
4. Gierach Gabriel
5. Czajkowski Antoni   
6. Buczek Krzysztof
7. Gębicki Kacper 
8. Mycek Jakub 
9. Filak Michał

Drużyna dziewcząt z Gimnazjum 10x25m.
1. Pierzchała Ewa
2. Janicka Dominika
3. Wójcik Agnieszka
4. Lipowska Klaudia 
5. Bekier Kamila
6. Kamińska Maja 
7. Kwiecińska Martyna
8. Kłudka Aleksandra
9. Świderek Agata
10. Małecka Anna
11. Czerwonka Andżelika

Drużyna chłopców z Gimnazjum 10x25m.
1. Słoma Jakub
2. Ślęzak Karol
3. Zajączkowski Krzysztof
4. Kwiatkowski Hubert
5. Sobczyk Adam
6. Chowaj Mateusz
7. Gniaź Kacper
8. Teległów Jakub
9. Dzikowski Dawid
10. Piwowarski Jakub

Renata Kołtunowicz-Kaczor
Artur Kaczor