Ślubowanie pierwszej klasy Liceum PDF Drukuj Email
czwartek, 14 października 2010 15:53

7 października 2010 r. godz. 16.00 w naszej szkole odbyło się ślubowanie 27 uczniów pierwszej klasy licealnej, podczas którego oficjalnie wstąpili oni w poczet uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie.

 

Uroczystości przyglądała się Dyrekcja Szkoły, Burmistrz Miasta i Gminy Ożarów Pan Marcin Majcher, Prezes Okręgu ZNP Pani Wanda Kołtunowicz, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Mirosława Arczewska, a także nauczyciele, rodzice, uczniowie naszego liceum oraz koledzy i koleżanki z innych szkół.

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, po czym głos zabrała Pani Dyrektor Alicja Różańska Cembrowska, która oficjalnie powitała zgromadzonych gości. Pan Burmistrz Marcin Majcher w swoim wystąpieniu nie ukrywał dumy z działalności naszej placówki. Nastęnie przemawiały uczennica drugiej klasy liceum oraz przedstawicielka pierwszoklasistów.

Po "przełamaniu lodów" przyszedł czas na najważniejszy punkt uroczystości. Z grona uczniów klasy pierwszej wystąpiło na środek czworo reprezentantów, którzy otoczyli Sztandar Szkoły i razem z rówieśnikami wypowiadali słowa przysięgi.

Po zakończeniu oficjalnej części ślubowania nastąpiła poprzedzona krótką przerwą tzw. część artystyczna. Motywem przewodnim tegorocznych otrzęsin były bajki. Konkurencje tradycyjnie przygotowane zostały przez drugoklasistów działających pod czujnym okiem Pani Jolanty Ćwintal. Świeżo upieczeni licealiści podzieleni zostali na grupy, z których każda otrzymała inne zadanie, np. zbudowanie domku z zapałek, kart lub drewnianych klocków przy użyciu nóg, naśladowanie zwięrząt, czy też przejście z zawiązanymi oczami przez wyimaginowany tor przeszkód. Zwyciężcy poszczególnych konkurencji otrzymali symboliczne nagrody. Zabawie towarzyszyło mnóstwo śmiechu i pozytywnych emocji.

Po części artystycznej goście udali się na poczęstunek. Uroczystość ślubowania i otrzęsin zakończyła dyskoteka dla wszystkich uczniów liceum.

Autor: Olga Oraniec

Kl. I LO