MINIEURO 2016 PDF Drukuj Email
niedziela, 08 maja 2016 16:45

26 kwietnia 2016 roku na stadionie w Kielcach nastąpiło uroczyste otwarcie kolejnego turnieju piłki nożnej MINIEURO 2016. To turniej piłkarski dla uczniów szkół gimnazjalnych, nad którym patronat objął Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, zaś patronem medialnym jest Echo Dnia.

 

 

Głównymi organizatorami imprezy są: Echo Dnia, Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, Urząd Marszałkowski w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

W turnieju bierze udział 24 szkoły z województwa świętokrzyskiego, wśród nich reprezentacja Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie. Nasi gimnazjaliści zagrają w barwach Irlandii. Równocześnie z turniejem piłkarskim prowadzony będzie konkurs na najlepiej zorganizowaną grupę kibiców „Bezpieczny stadion – przyjazny kibic”.

Zarówno młodzi piłkarze, jak i grupa kibiców z naszej szkoły wspaniale zaprezentowali się podczas inauguracji MINIEURO 2016.

Młodym sportowcom towarzyszyli: wicedyrektor Katarzyna Swacha, wicedyrektor Anna Kaleta, trener Jarosław Lipowski, opiekun grupy kibiców Grzegorz Witek.

Młodym sportowcom życzymy udziału w finale, który odbędzie się 8 czerwca 2016 roku na „Arenie Kielce”.

 

Ewa Jędrzejewska