szesciolatek
Zapraszamy dzieci sześcioletnie do Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie PDF Drukuj Email
sobota, 23 kwietnia 2016 14:31

Rozważania wszelkich za i przeciw posyłania dzieci sześcioletnich do szkoły

Zapewnienie dostępu do edukacji to najlepszy sposób na wyrównanie szans edukacyjnych.

W szkole jest czas na zabawę i naukę, sześciolatek nadal pozostaje dzieckiem, ale zyskuje możliwość rozwoju, zgodnie ze swoim potencjałem i możliwościami. Dzieci wcześniej osiągają dojrzałość szkolną i w dużej części są gotowe do podjęcia nauki szkolnej w wieku sześciu lat. U małych dzieci (6 letnich) najłatwiej zapobiegać ewentualnym trudnościom w nauce, zawczasu wyłapywać zaburzenia rozwojowe, dysfunkcje i zaniedbania środowiskowe oraz umiejętnie prowadzać terapię pedagogiczną, logopedyczną, integracji sensorycznej (wymienieni specjaliści są dostępni w naszej szkole). Dbamy również  o rozwój fizyczny oferując zajęcia na pływalni, na sali gimnastycznej i sali korekcyjnej.

"Sześciolatek w szkole" PDF Drukuj Email
środa, 01 lutego 2012 20:50

Szanowni Rodzice,

Na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji została uruchomiona podstrona "Sześciolatek w szkole". Zamieszczone tam materiały mogą być pomocne w podjęciu przez rodziców decyzji o edukacji szkolnej sześciolatka.